29 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پوهاند باوری با رییس بنیاد فرهنگی آغاخان دیدارکرد

پوهاند باوری با رییس بنیاد فرهنگی آغاخان دیدارکرد

کابل/۲۸دلو/ باختر پوهاند محمدرسول باوری معین فرهنگ وهنروزارت اطلاعات و فرهنگ...

مردم پل حصار با کمبود مواد خوراکی مواجه اند

مردم پل حصار با کمبود مواد خوراکی مواجه اند

پلخمری/ 28 دلو/ باختر راه های مواصلاتی پل حصار بغلان از...

موافقتنامۀ برق رسانی بدخشان امضاشد

کابل/ 28 دلو/ باختر موافقتنامۀ برق رسانی بدخشان امروز میان شرکت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنشست مشورتی٬ نظرخواهی پیرامون مسودۀ پالیسی رسانه های همگانی ، برگزارشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ اول دلو/ باختر
به حضورداشت حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز نشست مشورتی ، نظرخواهی پیرامون مسودۀ پالیسی رسانه های همگانی ، برگزارشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: دراین نشست که به حضور شماری از مسوولان و نمایندگان نهاد های مختلف رسانه یی، صاحب نظران و اهل رسانه برگزارشد، اشتراک کنندگان ، پیرامون مسودۀ پالیسی رسانه های همگانی نظریات و پیشنهاد های شان را بیان کردند.
دراین نشست حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ با تشکر از حضور مسوولان نهاد های مختلف رسانه یی و ارائه نظریات و پیشنهاد های شان درمورد پالیسی رسانه های همگانی ، خاطرنشان کرد که از نظریات و پیشنهاد های آنان درپالیسی رسانه های همگانی گنجانیده خواهد شد .
حسنیه صافی تاکید کرد که این نظریات و پیشنهادها به طور کتبی نیز باید به وزارت اطلاعات وفرهنگ وشورای عالی رسانه ها ارسال شود .
همچنان سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ دررابطه به صلاحیت ها و کارکرد های شورای عالی رسانه ها معلومات داد و گفت که درکمترازدوسال این شورا بیش از 37 جلسه برگزار کرده است که شامل جلسات فوق العاده نیز است .
به همین ترتیب از کارکرد ها و تلاش های اعضای شورا عالی رسانه ها که متشکل از نمایندگان نهاد های مختلف است ، نیز به قدردانی یاد کرد.
دراین نشست دلاورنذیرزوی مشاور ارشد حقوقی وزارت اطلاعات وفرهنگ دررابطه طرح پالیسی رسانه های همگانی معلومات داد و گفت که مسوده این پالیسی درده بخش از سوی وزارت اطلاعات وفرهنگ و شورای عالی رسانه ها تهیه شده است که شامل: عمومیات، فعالیت رسانه های همگانی، منابع مالی و عایداتی رسانه های همگانی، رعایت معیار های مسلکی ژورنالیزم ، محتوای نشراتی ، پوشش روند انتخابات ، مطالب ممنوع، نشر و پخش اعلانات ، حمایت ژورنالیستان و کارکنان رسانه یی، و موارد متفرقه  است .
بعد فریده نیکزاد به نمایندگی از فدراسیون ژورنالیستان افغانستان صحبت کرد و گفت که بیش از 20 نظر و پیشنهاد فدراسیون را به شکل کتبی دررابطه به پالیسی رسانه های همگانی ، به شورای عالی رسانه ها ارائه می کنند تا درپالیسی رسانه های همگانی درنظرگرفته شود.
سپس اشتراک کنندگان این نشست به سه گروه کاری تقسیم شدند ونظریات و پیشنهاد های شان را پیرامون مواد هربخش پالیسی رسانه های همگانی ارائه کردند.
همچنان به نمایندگی از گروه اول خپلواک ساپی به نمایندگی گروه دوم عبدالقهارجواد و به نمایندگی ازگروه سوم هوسی ظهوری ، نظریات و پیشنهاد های گروه های شان را ارائه کردند.
به همین ترتیب ضیا بومیا معاون کمیته مشترک حکومت و رسانه ها نیز یک سلسله نظریات و پیشنهادات را دررابطه به پالیسی رسانه های همگانی ارائه کرد.
این پالیسی پس از نظرخواهی ازسوی شورای عالی رسانه های همگانی به تصویب خواهد رسید.  احمدضیا احمدی

Last modified on چهارشنبه ، 2 دلو 1398 ، 06:56

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.